Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... lipsa procedura
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

lipsa procedura

amana cauza
Nu inteleg ce inseamna LIPSA PROCEDURA
"Pentru lipsa de procedură cu inculpaţii arestaţi.''
Acest lucru inseamna ca inculpatii nu au fost citati in mod corect si nu au primit personal citatia, astfel incat sa cunoasca existenta procesului. Inculpatii detinuti trebuie sa fie prezenti personal in instanta, judecata neputand avea loc in lipsa lor.
Cauza nu se putea judeca,ca sa intelegeti.
Au fost f multe amanari datorita vremii nefavorabile cu inculpatii aflati in detentie departe de Bucuresti.
Sau inculpatul nu a fost legal citat.