Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... FISA SINTETICA FINALA-CAT AM DE PLATA CE SUME ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

FISA SINTETICA FINALA-CAT AM DE PLATA CE SUME ?

Am la fisa sintetica globala urmatoarele sume: total debit+dobanda+penalitati=13533
obligatia de plata neachitata=2601=2292+106+203
Buna seara,

Total debit + dobanda + penalitati reprezinta rulajele fisei. Ca sa vedeti cat aveti de achitat va uitati la total coloana obligatie de plata neachitata + total coloana dobanda calculata si neinstituita + total coloana penalizare de intarziere calculata si neinstituita. Inainte de a achita sa va asigurati ca ati reglat fisa.
marryradu a scris:
in fisa sunt urmatoarele sume:
Total cod fiscal: 5696486 5366 55 0 1 5311 0 300
Debit
Dobanda
Amenda
Penalitate
Dobanda simpla
Penalitate de intarziere
(din care 2 neconfirmati)
(din care 6 neconfirmati)
Cat am de plata?

Am la fisa sintetica globala urmatoarele sume: total debit+dobanda+penalitati=13533
obligatia de plata neachitata=2601=2292+106+203

Din ce inteleg eu ca ati scris, reiese ca ati avut total obligatii in suma se 5366 lei, din care obligatie de plata neachitate 55 lei, dobanda calculata si neinstituita 0 lei, penalizare de intarziere 1 leu, incasari 5311lei.

Deci, aveti de plata 55+0+1= 56 lei.
Observ ca pe coloana de diferente aveti 300 lei, ceea ce inseamna ca aveti plata in plus pe fisa de 300 lei. Ma rog, aceasta diferenta poate veni si de la faptul ca aveti tva de recuperat.
jade_0923, utilizator
obligatie de plata neachitata=55, penaliz intarziere si neinst=1, obligatie de plata=5366, incasat =5311, diferenta=300, oblig de plata5366=debit5322+dobanda7+penalizari27, oblig deplataneachitate55=debit21+dobanda7(din care 2 neconfirmati)+ penalizari de intarziere27(din care 6 neconfirmati). Cat am de plata? 55 sau cat?
55 lei si cand se va institui si penalizarea atunci mai adaugati 1 leu