Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca nu am platit impozitul pe masina plata alocatiei ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca nu am platit impozitul pe masina plata alocatiei se suspenda?

daca nu am platit impozitul pt.masina pe anul 2012 statul imi poate opri alocatia copilului? de si au trecut abia doua luni din anul 2012? stiu ca pot plati pana la sfarsitul anului esalonat. multumesc
Nu se refera la impozitul datorat pentru 2012.
este vorba de imopzite restante, nu cele datorate in anul 2012
@ marcoinger_85

1. Legea prevede ca aceasta dispozitie se aplica Incepand cu anul 2012.

2. Neachitarea obligatiilor legale fata de bugetele locale conduce la suspendarea pe o perioada de 5 luni a drepturilor prevazute de prezenta ordonanta de urgenta, incepand cu drepturile aferente lunii februarie