Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Rectificativa 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Rectificativa 112

Revin cu o intrebare. In rectificativa 112 daca am gresit numai casa de sanatate, declaratia contine toate datele ca cea initiala? Multumesc
Declaratia 112 rectificativa se intocmeste pe acelasi model de formular ca si declaratia initiala, cea care se corecteaza, Completati toate datele si informatiile prevazute de formular, inclusiv cele care nu difera fata de declaratia initiala.
Bifati cu X casuta aflata pe prima pagina a formularului.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Multumesc
buna ziua! practic declaratia rectificativa o anuleaza pe cea initiala? daca am diferenta de plata 8 lei fata de cea initiala, ce majorari am?cat % pe zi?