avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratie rectificativa la 112
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratie rectificativa la 112

Buna ziua ,va rog sa ma ajutati sa fac o rectificare la declaratia 112 , am declarat eronat impozitul .Cum procedez mai fac o declratie ? Multumesc .
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:44, 13 Octombrie 2014
Declaratia rectificativa se intocmeste pe acelasi model de formular ca si declaratia 112 care se corecteaza. In casuta aflata pe prima pagina a formularului se introduce un X.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rectificativa 112 nicod nicod Revin cu o intrebare. In rectificativa 112 daca am gresit numai casa de sanatate, declaratia contine toate datele ca cea initiala? Multumesc (vezi toată discuția)
Eror d112 kinga79 kinga79 Am erori pe recipisa, corectez si trebuie sa depum declaratie rectificativa? (vezi toată discuția)
Asociatia de proprietari si d112 simoalin simoalin Am urmatoarea situatie: Asociatie de Proprietari (Bucuresti) din 2000, isi platesc darile catre stat (aferente angajatilor cu mandat, conventie civila, etc) ... (vezi toată discuția)