Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratie rectificativa la 112
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratie rectificativa la 112

Buna ziua ,va rog sa ma ajutati sa fac o rectificare la declaratia 112 , am declarat eronat impozitul .Cum procedez mai fac o declratie ? Multumesc .
Declaratia rectificativa se intocmeste pe acelasi model de formular ca si declaratia 112 care se corecteaza. In casuta aflata pe prima pagina a formularului se introduce un X.