Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... abonament tel. mobil
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

abonament tel. mobil

In urma decesului tatalui am ramas cu 2 abonamente de telefonie mobila (org) , pe numele lui, care sunt aproape de finalul contractului. Daca nu le mai platesc ce se poate intampla.
depinde ce scrie in contract, in mod normal ele se fac :intuitu personae" adica sunt valabile doar p timpul vietii posesorului.
Contractul inceteaza in caz de deces al titularului. Luati legatura cu reprezentantii firmei, sa aveti copie de pe certificatul de deces. Veti plati toate sumele datorate pana la data decesului.
george-neagu, moderator