Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... bilant pe 2011
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

bilant pe 2011

Buna ziua !
sunt un SRL cu o cifra de afaceri foarte mica, am intocmit bilantul pentru 2011-formular 10;20;30;40 . Am validat situatiile precizate , am listat notele si toate declaratiile dar nu am posibilitatea sa le scanez si sa le arhivez.
Precizez ca am depus aceste situatii la ghiseu dar mi s-a spus ca nu se vor lua in considerare cata vreme nu am pe CD si acea arhiva zip . Am primit numar de inregistrare de la ghiseu .
In acest caz cum pot sa verific pe portalul ANAF daca a fost preluat bilantul sau nu .
Si de asemeni vreau sa-mi spuneti daca am depus la ghiseu este obligatorie acea arhiva zip?
Va multumesc si astept sa ma lamuriti .

cititi cu atentie:
[ link extern ]
fara arhiva zip cu documentele legala scanate nu va primesc bilantul.
Nu aveti unde verifica preluarea bilantului atata timp cat acesta a fost predat incomplet de catre Dvs. Depuneti si CD-ul si fisierele arhivate ale anexelor , mergeti cu numarul de inregistrare care v-a fost dat si rugati sa vi le prelucreze.

:offtopic:
Consultantii acorda raspunsuri, in masura timpului liber pe care il au la dispozitie. Calitatea raspunsurilor o apreciati Dvs., apropo' de mesajul pe care tocmai vi l-am sters.
G.M.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Multumesc mult pentru raspuns.