Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general COSTUL DE PRODUCTIE AL LAPTELUI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

COSTUL DE PRODUCTIE AL LAPTELUI

Buna ziua,
Ma poate ajuta cineva care este modalitatea de calcul al costului de productie al laptelui la o ferma de vaci?

Va multumesc mult
sper sa nu uit ceva,daca este asa sa ma corecteze ,rog,colegii
cost =consum furaje,consum furaje,medicamente daca este cazul,tratamente,la care se adauga cheltuieli indirecte-salarii,contributii,chirie,energie,etc.Faci total si imparti la productia de lapte.
Multumesc mult =D>