avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general COSTUL DE PRODUCTIE AL LAPTELUI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

COSTUL DE PRODUCTIE AL LAPTELUI

Buna ziua,
Ma poate ajuta cineva care este modalitatea de calcul al costului de productie al laptelui la o ferma de vaci?

Va multumesc mult
Cel mai recent răspuns: petricia , utilizator 15:42, 8 Martie 2012
sper sa nu uit ceva,daca este asa sa ma corecteze ,rog,colegii
cost =consum furaje,consum furaje,medicamente daca este cazul,tratamente,la care se adauga cheltuieli indirecte-salarii,contributii,chirie,energie,etc.Faci total si imparti la productia de lapte.
Multumesc mult =D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contabilitate la o ferma de crestere vaci cu lapte AlinaMihai13 AlinaMihai13 Buna ziua, Indraznesc sa va deranjez deoarece am remarcat ca aveti experienta practica in evidenta contabila la ferme. Am un control la o ferma de vaci ... (vezi toată discuția)
Estimare cheltuieli ferma zootehnica Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu o sursa de informatii cat mai veridica pentru a determina posibilele cheltuieli ale unei firme zootehnice cum ar fi furaje ... (vezi toată discuția)
Deviz- produse finite miraj miraj buna seara! am preluat un SRL cu domeniul de activitate de confectionarea de garduri si porti din fier forjat. rog foarte mult cine lucreaza in acest ... (vezi toată discuția)