Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... masina prin credit auto poate fi inmatriculata in alta ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

masina prin credit auto poate fi inmatriculata in alta tara fara sa schimbe proprietarul?

Am o masina cumparata cu ajutorul unui credit auto de la BT la care inca platesc rate. De cava vreme sunt in Belgia iar legea ma obliga so inmatriculez aici.
Se stie ca la credit auto masina e pusa gaj fara deposedare deci nu poate fi vanduta, cartea de identitate a masinii fiind in posesia bancii.
Deci intrebarea este daca banca imi permite sa imi inmatriculez masina in Belgia?
La BT ai intrebat?
nu, nu am intrebat. cand am sa intreb vreau sa fiu pregatit.:) deocamdata sunt in Belgia.
as dori macar o parere legat de intrebarea mea. n-as vrea sa fac un drum in romania doar ca sa mi se spuna ca nu se poate.
multumesc.