avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen distributie produse naturiste: ceaiuri, ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen distributie produse naturiste: ceaiuri, suplimente alimentare etc.

care sunt codurile caen specifice distributiei (engros si en-detail) de produse naturiste: ceaiuri, suplimente alimentare etc.???
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 10:50, 13 Martie 2012
Va poate fi de folos:
[ link extern ]
Ceaiurile si suplimentele nutritive eu nu stiu sa fie cuprinse in vreun cod specific, de aceea cred ca ar putea fi considerate produse alimentare.

Sugestie:
4617 - Intermedieri in comertul cu produse alimentare, bauturi si tutun (pentru distributia en gros)
si
4729 Comert cu amanuntul al altor produse alimentare, in magazine specializate
- pentru ca la acest cod este specificat si vanzarea cu amanuntul de alte produse alimentare n.c.a. (adica neclasificate in alta parte)

Eventual pentru siguranta
4776 - Comert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor; comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate
si de ce nu
4711 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen roxana-ioana roxana-ioana Buna ziua! As dori sa stiu ce coduri caen se pun pentru plafar? (vezi toată discuția)
Coduri caen produse gen plafar danmarianpopescu danmarianpopescu Ce coduri CAEN trebuiesc puse pentru un magazin gen plafar(ceaiuri, remedii, tincturi,etc.)Din cate am vazut difera de la judet la judet. (vezi toată discuția)
Coduri caen magazin online de suplimente alimentare pauleugenlazar pauleugenlazar Buna ziua, Ma intereseaza sa stiu ce coduri caen ar trebui sa am pentru a putea comercializa prin intermediul unui magazin online suplimente alimentare ... (vezi toată discuția)