Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen distributie produse naturiste: ceaiuri, ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen distributie produse naturiste: ceaiuri, suplimente alimentare etc.

care sunt codurile caen specifice distributiei (engros si en-detail) de produse naturiste: ceaiuri, suplimente alimentare etc.???
Va poate fi de folos:
[ link extern ]
Ceaiurile si suplimentele nutritive eu nu stiu sa fie cuprinse in vreun cod specific, de aceea cred ca ar putea fi considerate produse alimentare.

Sugestie:
4617 - Intermedieri in comertul cu produse alimentare, bauturi si tutun (pentru distributia en gros)
si
4729 Comert cu amanuntul al altor produse alimentare, in magazine specializate
- pentru ca la acest cod este specificat si vanzarea cu amanuntul de alte produse alimentare n.c.a. (adica neclasificate in alta parte)

Eventual pentru siguranta
4776 - Comert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor; comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate
si de ce nu
4711 - Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun