Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... datorie mai veche
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

datorie mai veche

buna ziua ,am un prieten care trebuie sa-mi restituie o datorie mai veche si pentru siguranta el zice sa facem un contract de vanzare cumparare al unui autoturism la notar ....eu as dori sa intreb daca este valabil acel contract la notar sau trebuie obligatotiu sa megem la biroul de copiat acte,politie,impozit la primarie,RAR.... etc va multumesc
este suficient .Nu am inteles insa, doriti sa va dea autoturismul in contul datoriei sau ca o garantie.daca va da autoturismul in contul datoriei, duceti-va la Rar, la politie ,la administratie etc.
Mariana D. , Avocat
doresc sa-mi dea autoturismul ca si garantie pana la restituire datoriei
Puteti constitui o ipoteca mobiliara asupra masinii. Mergeti la notar si apoi la AEGRM.