Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ajutor / incheiere de sedinta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ajutor / incheiere de sedinta

m-am inscris in fals cu mai multe inscrisuri, printr-o cerere scrisa; dupa inscrierea in fals, am spus instantei ca rectific cererea, in sensul ca pentru un inscris pe care l-am declarat fals pe cod de procedura penala, renunt la inscrierea in fals pe CPC si raman inscrisa in fals pe Cod proc civ..
Instanta mi-a acceptat expertiza grafoscopica pentru inscrisurile declarate false
Intimata a luat cuvantul si a spus ca nu se mai foloseste de inscrisuri, pentru ca nu sunt utile cauzei.
Azi am vazut incheierea de sedinta:
nu scrie nimic de expertiza, in schimb scrie:
contestatoarea renunta la inscrierea in fals;
intimata nu se mai foloseste de inscrisuri, nefiind utile cauzei
Cum trebuie sa procedez ca in incheiere sa scrie ce am zis, nu ce a vrut grefierul sa scrie?
multumesc pentru ajutor ajutor
La primul termen de judecata , faceti precizarea presedintelui ca in incheoerea de sedinta s-a strecurat o greseala in sensul : in loc de ”contestatoarea renunta la inscrierea in fals” trebuia mentionat ”contestatoarea renunta la inscrierea in fals a documentului pentru care a facut plangere penala” ....