avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ajutor / incheiere de sedinta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ajutor / incheiere de sedinta

m-am inscris in fals cu mai multe inscrisuri, printr-o cerere scrisa; dupa inscrierea in fals, am spus instantei ca rectific cererea, in sensul ca pentru un inscris pe care l-am declarat fals pe cod de procedura penala, renunt la inscrierea in fals pe CPC si raman inscrisa in fals pe Cod proc civ..
Instanta mi-a acceptat expertiza grafoscopica pentru inscrisurile declarate false
Intimata a luat cuvantul si a spus ca nu se mai foloseste de inscrisuri, pentru ca nu sunt utile cauzei.
Azi am vazut incheierea de sedinta:
nu scrie nimic de expertiza, in schimb scrie:
contestatoarea renunta la inscrierea in fals;
intimata nu se mai foloseste de inscrisuri, nefiind utile cauzei
Cum trebuie sa procedez ca in incheiere sa scrie ce am zis, nu ce a vrut grefierul sa scrie?
multumesc pentru ajutor ajutor
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:07, 22 Martie 2012
La primul termen de judecata , faceti precizarea presedintelui ca in incheoerea de sedinta s-a strecurat o greseala in sensul : in loc de ”contestatoarea renunta la inscrierea in fals” trebuia mentionat ”contestatoarea renunta la inscrierea in fals a documentului pentru care a facut plangere penala” ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Expertiza extrajudiciara integrity integrity daca instanta refuza expertiza grafoscopica si se decalara lamurita ca semnaturile imi apartin, inteleg ca pot apela la o expertiza extrajudiciara. Cum trebuie ... (vezi toată discuția)
Limitele reprezentarii integrity integrity Va rog frumos sa ma ajutati sa intelegurmatoarea situatie: - m-am inscris in fals cu un noian de inscrisuri; - dupa ce presedintele a dispus expertiza, ... (vezi toată discuția)
Daca intr-un proces / litigiu de munca /arat instantei ca actele sunt false. ce se intampla? benga112 benga112 Daca intr-un litigiu de munca am dat in judecata angajatorul.Pentru neplata salari, + concediu de odihana. Desfacere contract de munca. Si spun instante ca ... (vezi toată discuția)