avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 592 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... contabilitate firma catering
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

contabilitate firma catering

Buna ziua,
Am o problema si nu stiu cui sa ma adresez, sau mai bine zis cum sa o rezolv.
Tin evidenta contabila de 3 sapt. la o firma de catering,restaurant.Se vand produsele pe casa de marcat.Expl.1 ciorba cu caserola cu lingura si paine se vinde la pret de 7.5 lei.
Descarcarea o fac:
601=301 bon consum,carne,morcovi...
6023=3023 bon consum,caserole
6028=3028 bon consum ligura
4111=701,707.4427
si se descarca automat marfa cu 607 si 378 si 4428
Cine ma poate ajuta?Procedez bine?
Cel mai recent răspuns: ela david , utilizator 17:34, 27 Martie 2012
Sper sa va fie de folos.:)
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Materii prime deteriorate rezulta deseuri vlad.aurelia vlad.aurelia Buna ziua.Vin si eu cu o problema pentru a carei rezolvare as dori niste sugestii.Din cauza ninsorilor si a frigului ,acoperisul unei magazii unde erau ... (vezi toată discuția)
Lucrari de amenajare a unei cladiri ContSters137674 ContSters137674 Buna seara! Am si eu o nelamurire privind inregistrarea in contabilitate a urmatoarei situatii: Societatea are magazin de materiale pentru constructii. A ... (vezi toată discuția)
Bon consum la materialele consumabile OOANA1977 OOANA1977 Buna ziau As vrea sa ma ajutati in urmatoarea problema Am o cunostinta care are o firma care face aranjamente florale.Cumpara flori si accesorii Cum se ... (vezi toată discuția)