Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... contabilitate firma catering
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

contabilitate firma catering

Buna ziua,
Am o problema si nu stiu cui sa ma adresez, sau mai bine zis cum sa o rezolv.
Tin evidenta contabila de 3 sapt. la o firma de catering,restaurant.Se vand produsele pe casa de marcat.Expl.1 ciorba cu caserola cu lingura si paine se vinde la pret de 7.5 lei.
Descarcarea o fac:
601=301 bon consum,carne,morcovi...
6023=3023 bon consum,caserole
6028=3028 bon consum ligura
4111=701,707.4427
si se descarca automat marfa cu 607 si 378 si 4428
Cine ma poate ajuta?Procedez bine?
Sper sa va fie de folos.:)
[ link extern ]