Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

am primit o notificare din partea unui executor judecaotresc sa platesc o anumita suma(1000ron) in 24h(scrisoarea a ajuns deja peste 2 zile:))).ce nu inteleg...ce treaba are acest executor ,el fiind din braila,iar eu din slatina?in notificatie nu rezulta data la care creditul a fost cesionat..eventual,daca se ajunge la executare silita,mi se poate face poprire?
Puteti face contestatie la executare daca veti considera ca s-au savarsit ilegalitati insa , daca stiti ca nu ati achitat debitul puteti fi executat silit prin poprire . Simpa notificare nu inseamna inceperea executarii silite .Executorul trebuia sa va trimita o somatie daca a fost incuviintata executarea silita.
ok..pai asta astept si eu..acum cat o mai dura..