Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe venit in cazul II
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe venit in cazul II

Cum calculez venitul net in cazul unui II cu domeniul comert?
Venitul brut(adica incasarile din cursul anului) minus cheltuielile deductibile este suficient?eu asa stiu ,insa am avut o disputa din care nu prea inteleg ce implicare are stocul de marfa.
Multumesc!
Solutia folosita de dvs. o consider corecta, mai ales daca ati descarcat gestiunea la pretul de achizitie. Nici eu nu vad implicarea stocului de marfa.
Nu inteleg descarcarea gestiunii.....adica vanzarea?ceea ce constituie venitul brut?