Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... imobiliare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

imobiliare

buna ziua.

am domiciliul permanent (adresa din buletin) in judetul X.
detin o locuinta in bucuresti pe care doresc sa o inchiriez.

unde voi depune contractul de inchiriere ? la administratia financiara de sector din bucuresti sau la administratia financiara din orasul resedinta de judet ?
unde voi plati impozitul ?

multumesc mult.
Veti depune contractul la AFP din localitatea de domiciliu si tot acolo veti plati impozitul.
multumesc mult