Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Imputernicire prin avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Imputernicire prin avocat

buna ziua.am si eu o nelamurire.soacra mea ne-a imputernicit pe mine si sotul meu prin avocat sa mergem in locul ei cu biletele de veterani,iar cei de la cfr(control) ne-au pus sa platim biletele intrucit au spus ca imputernicirea emisa de avocat nu are nici o valoare legala.fac precizarea ca imputernicirea are acea stampila dreptunghiulara prin care se atesta partile.ce trebuie sa fac?
evident, respectiva procura se da numai la notar. cu aceasta, persoanele, inainte de calatorie se prezinta la un ghiseu in gara, numai dupa aceea se pot urca in tren