Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Abuz telefonic
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Abuz telefonic

Buna ziua, sunt pus in situatia de a primi , saptamanal telefon de la o societate de recuparare creante EOS KSI , pentru un asa zis debit din 2001, le-am spus de nenumarate ori ca nu recunosc acest debit, si ii rog sa nu ma mai deranjeze ci sa se adreseze instantei in cazul in care nu sunt de acord cu opinia mea......cu toate acestea de 3 ani de zile am primit nenumarate notificari, primesc telefoane regulat de la aceasta societate, va spun sincer la inceput discutam cu dansi cate 30 min la telefon incercand sa le explic, ca nu exista nici un debit....cu toate astea in ultimele 2 luni am primit 7 telefoane de la aceasta firma , as putea sa depun o plangere penala impotriva administratorului acestei societati pentru abuz??? mentionez ca de fiecare data le-am spus sa nu ma mai deranjeze. Am inceput sa imi tin un registru, cand ma suna si de pe ce numar, cele 7 apeluri sunt consemnate. Ce parere aveti?
La ce se referã acele notificãri?
In meniul telefonului aveti optiunea restrictionare apeluri, unde puteti trece acel numar, va asigur ca respectivul nu va mai avea posibilitatea sa va sune, ii va aparea numar inexistent. Daca nu va descurcati mergeti la operatorul dvs unde ati facut contractul si dansii va vor ajuta. Lasati registrul ca la cat v-au disperat puteti ajunge la psihiatrie, nu e cazul tinand cont ca nu datorati nimic. Bafta!
Detaliati despre ce fel de creante /datorii este vorba.
Ele exista sau nu le recunoasteti dvs ?
De ce nu mergeti la sediul societati sau de ce nu discutati cu functionarii sociatatii in alte imprejurari pentru a le produce dovezi ca nu aveti datorii catre terte persoane ?