Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... deseuri
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

deseuri

suntem o firma de colectare a deseurilor metalice feroase si neferoase, monentan suntem in curs de revizuire a Autorizatiei de mediu pt. colectare deseuri nemetalice (hartie, carton, plastic, sticla, textile, cauciuc), VSU-vehicule scoase din uz, baterii si acumulatori si DEEE- deseuri de echipamente electrice si electronice.
Vin cu rugamintea de a ma ajuta in interpretarea LEGII privind stopajul la sursa a contributiei Fondului de mediu retinute de la persoane fizice si juridice genetatoare de deseuri.
La care din urmatoarele tipuri de deseuri se retine FD. MEDIU?
1. deseuri feroase si neferoase
2. deseuri de hartie, carton, plastic, sticla, textile, cauciuc
3. deseuri de baterii si acumulatori
4. vehicule scoase din uz
5. baterii si acumulatori
6. deseuri de echipamente electrice si electronice.
Cu ganduri numai de bine si multumiri!
danavls, utilizator