Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... casatoria cu un cetatean ucrainean
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

casatoria cu un cetatean ucrainean

Buna ziua. As dori sa aflu daca sar putea sa ma casatoresc eu romanca cu un cetatean ucrainean si daca el dupa ce a primit o interdictie de 5 ani in marea britanie ,casatorindu-se cu mine poate obtine un pasaport roman ,act de identitate si cetatenie romana (in cat timp)si daca poate calatori si in alte tari a uniuni europene multumesc.
Va puteti casatori cu cetateanul ucrainean.
Pasaport sau buletin nu poate avea decat in momentul in care devine cetatean roman. Fiind membru de familie puteti solicita drept de sedere. Incercati la ORI-Oficiul Roman de Imigrari.