Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cheamare in instanta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cheamare in instanta

Tatal meu a fost chemat in instanta pentru neplata pe o perioada de 11 luni a unor facturi de la firma de curatenie.Precizez ca am platit pe toata aceasta perioada si nu ar trebui sa existe probleme.Intrebarea mea e urmatoarea, daca se confirma ca am platit, se poate ca sa-i dam in judecata si sa cerem daune? Multumesc si ma scuzati daca nu am postat unde trebuie.
Puteti solicita cheltuieli de judecata. Cu privire la daune, puteti sa-i dati in judecata insa nu veti avea castig de cauza.
Multumesc.