avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... contabilitate tipografie
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

contabilitate tipografie

Buna seara!

Am o tipografie srl infiintat in 2012 platitor tva la trimestru
Vreau sa stiu ce declaratii se depun si cum se tine evidenta contabila

Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 23:40, 12 Septembrie 2012
[ link extern ]
[ link extern ] /

Dca aveti salariati declaratia 112, lunar sau trimestrial in functie de optiunea Dvs., declaratia 300 - decont TVA, declaratia informativa 394, declaratia 100 si anual 101. Pentru achizitii intracomunitare declaratia 390

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calendar obligatii fiscale pentru luna aprilie 2012  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu 1. Declaratia privind obligatiile de plata la bugetul de stat [b]Formular 100[/b] (format electronic) - [b]lunar[/b] 2. Declaratia privind obligatiile de ... (vezi toată discuția)
Taxe si impozite obligatorii pentru un srl Iulian81 Iulian81 Buna ziua! As dori sa stiu cam ce dari obligatorii sunt de dat la stat pentru un SRL dupa 1 an? (vezi toată discuția)
Declaratia 390 trimestriala sau lunara ? lili09 lili09 Sunt platitor tva trimestrial, asta este clar decont 300 la trimestru, Intrebare: Se depune declaratia 390 trimestrial ? Nu am facut achizitii, ca ... (vezi toată discuția)