Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale contract de comodat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

contract de comodat

ce trebuie mentionat intr-un contract de comodat,intre o persoana fizica si o societate comerciala,pentru ca aceasta sa participe la cheltuielile de intretinere si utilitati?
cum se platesc aceastea de societate,in caz ca este posibil asa ceva?
multumesc
Da se poate plati de catre societate celtuielile de intretinere, dar eu va sfatuiesc sa-l face sub forma autentica unde veti preciza clar platile care trebuiesc facute de catre societate.