avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... dosar ,amenda..sau mai rau?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

dosar ,amenda..sau mai rau?

buna.va rog din suflet AJUTATI MA cu un sfat sunt Disperat!lucrez de2ani in italia la acelasi post ca badanta!batrana s a imbolnavit si a fost dusa la spital.am fost trimisa intr un magazin sa cumpar cate ceva pt ea pt spital!am liber joia si duminica,darnu ies pt ca nu cunosc pe nimeni!si ma plateste daca stau!am documente de sedere,de munca tot!in acest magazin mi s a ntamplat nenorochreaVIETII!am fost tentata si am furat ngisteproduse in val de200de euro!am realizat gravitatea faptei dupa ce m au prins!mentionez k am returnat tot,n aveam bani sa platesc,n am reaktionat violent,am recunoscut tot!nu mi explik fapta,e prima abatere!am fost dusa la sectie!akum mi a ajuns o hartie ca au sufibiente probe pt un proces!ce mi se va ntampla?am mama si bunika bolnave de cancer,am23de ani..nu stiu c a fost in capul meu..e stres.oboseala unde lukrez pt k batrana are Alzhaimer ultimul grad,cancer la plamani,tipa zi si noapte.cu salariul de aici intretin8persoane in Romania!ajutati ma va rog!multumiri infinite:((#-o#-o:((:((
Cel mai recent răspuns: blondaiulia , utilizator 11:04, 24 Octombrie 2012
Situatie delicata familiala care va obliga la responsabilitate in acte si actiuni
Posibil ca instanta de judecata sa analizeze plangerea,.sa retina ca bunurile au fost recuperate,.
astfel ca nu exista prejudiciu si sa dispuna numai aplicarea de sanctiune pecuniara
multumesc enorm pt raspuns!ce inseamna aceasta sanctiune?daca voi primi amenda,cam ce valoare poate fi?trebuie sa achit cheltuheli de judecata?iau800de euro pe luna din kare700pun acasa+22euro taxa la western union.mama mea face un tratament pt cancer are43de ani.aproape400de euro se duc pe medicamente,are deformatie osoasa(bratul drept ft scurt tendoanele s au skurtat dupa12operatii,nu e asigurata medical deci plateste tot)!mi e foarte frica,inebunesc!patronii de aici ink nu stiu c am fakut,dak afla ma da afara si drept ca murim de foame!:((
Sunt amanunte care nu stiu daca au mare relevanta pentru noi utilizatorii forumului, stimata domnisoara. Legea si aplicarea acesteia in Italia este diferita de cea din tara noastra. :( Poate fi blanda sau nu, in situatia de fata.

Cel mai indicat este sa asteptati sfatul unui coleg avocat.
am inteles ca am un avocat din oficiu.dar,e grav oaqe?pt ca fapta s a ntamplat in iunie siacum deja se spune ca au suficiente probe.dar eu nu am mai facut nhmic nici hnainte,nicidupa..oare ma aresteaza?
Faceti efortul si contactati persoana specializata care stapaneste procedura si legislatia din Italia care poate studia dosarul si se poate pronunta asupra variantelor favorabile dvs

Alte discuții în legătură

Lovire sau alte violente costy_sav costy_sav buna ziua.as vrea dak puteti sa ma mai linistiti si pe mine.in urma cu un am am avut o altercatie cu o persoana in afara tari.intr.o searea dupa cateva pahare ... (vezi toată discuția)
Renta viagera in dreptul civil italian risnovean mihaela risnovean mihaela Buna ziua, Sunt interesta de particularitatile contractului de renta viagera in legislatia italiana, unde as putea gasi informatii despre acest ... (vezi toată discuția)
Examen traducãtor stiinte juridice limba italianã 2012 - procedura si exemple de subiecte alinapatrevita alinapatrevita Buna seara! Ma poate ajuta cineva cu privire la cateva lamuriri legate de acest tip de examen ? As fi interesata mai exact de taxa ce trebuie platita pt ... (vezi toată discuția)