avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare

Buna ziua am si eu o intrebare ,mama mea este nascuta in 1956 2 decembrie. A lucrat 32 de ani 4 luni si 26 zile ,19 ani 8 luni 19 zile grupa 2 din care reiesa 4 ani si 9 luni in grupa .Va rog sa imi spuneti cand pot sa ies la pensie la limita de varsta cu grupa?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 13:22, 23 Octombrie 2012
Limita de varsta la 56 de ani si 7 luni(02/07/2013)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata fara penalizare catalinaelenavochita catalinaelenavochita mama mea e nascuta in August 1961, activez in campul muncii de 32 de ani. Varsta standard de pensionare este 62 ani si 1 luna. Are grupa a II-a care-i reduce ... (vezi toată discuția)
Cand pot iesi la pensie? brezaloi brezaloi buna ziua .as dori sa stiu cand se poate pensiona mama.are un stagiu complet de cotizare de 35 ani ,din care 23 de ani in grupa 2,5 ani asistent social,8ani ... (vezi toată discuția)
Cand pot iesi la pensie? pot beneficia de pensie anticipata partiala? sadud sadud sant nascuta din anul 1962. 07. 02 am lucrati 18 ani 2 luni si 9 zile in in grupa 1 de munca 1 an somer angajat [quot]=D>la o alta unitate 3 ani si8 luni ... (vezi toată discuția)