avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare societate comerciala. Facilitati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare societate comerciala. Facilitati

sunt persoana cu handicap accentuat. vreau sa deschid o societate comerciala.

am facilitati?




Ultima modificare: Luni, 29 Octombrie 2012
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: s.c. MIRA ECO GROUP s.r.l. , Consultant protectia mediului 09:19, 29 Octombrie 2012
Nu prea. Nu va trebui sa platiti o taxa pentru autorizare, atat.
Aveti facilitati doar daca aveti sub 30 de ani si sunteti student - conform HG166/2003 sau daca va infiintati SRL-D. Conditiile pentru ambele le gasiti aici:
- [ link extern ]
- [ link extern ]
sau daca sunteti in somaj si va incadrati in anumite criterii......:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Import produse stomatologice ravadent ravadent Buna ziua,sunt student la medicina dentara anul 3 si m-am decis sa imi infiintez un SRL in domeniul importului de produse stomatologice din China, iar apoi sa ... (vezi toată discuția)
Infiintarea unei firme carinna carinna Buna ziua! Am si eu 2 intrebari: -vreau sa-mi infiintez o firma, sunt studenta, beneficiez de de micsorari de taxe? -de ce acte am nevoie si ce trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Acte pentru infiintare ii preda7 preda7 sunt in somaj din luna decembrie si nu mi am gasit loc de munca m am decis sa ma privatizez sa imi deschid o intreprindere individuala,imi spuneti va rog ce ... (vezi toată discuția)