Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare societate comerciala. Facilitati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare societate comerciala. Facilitati

sunt persoana cu handicap accentuat. vreau sa deschid o societate comerciala.

am facilitati?

Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu prea. Nu va trebui sa platiti o taxa pentru autorizare, atat.
Aveti facilitati doar daca aveti sub 30 de ani si sunteti student - conform HG166/2003 sau daca va infiintati SRL-D. Conditiile pentru ambele le gasiti aici:
- [ link extern ]
sau daca sunteti in somaj si va incadrati in anumite criterii......:)