Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infintare Firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infintare Firma

Buna ziua! eu as vrea sa imi deschid o firma in domeniul comertului.Puteti sa imi spuneti ce acte trebuie si cam cat costa ?
Este adevarat ca trebuie sa fac cursuri de SRL ?
Ce avantaje am daca imi deschid o firma fiind o persoana cu handicap ?s
Va multumesc!
1 Actele necesare deschiderii unei firme l gasiti pe urmatorul site:
[ link extern ]
2 Infiintarea unei firme costa in jur de 1000 lei.
3. Societatea comerciala pe care o sa o infiintati nu beneficiaza de nici o facilitate, numai pentru sunteti o persoana cu handicap.
Eu stiu ca persoanele cu handicap care au firma au anumite avantaje scutirea impozitului plata taxei nu mai stiu exact si oricum a aratat la tv ca sunt multii oameni care fac firme pe numele altora ci anume persoane cu handicap ca sa scape de anumte taxe si impozite.
cosmin311, utilizator