Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... apartament = discoteca
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

apartament = discoteca

An nou fericit 2013
Dar pentru noi, anul nu a inceput deloc bine. Sint la mama la Tg. Mures. V-am mai spus de problemele ei cu niste vecini. Acum fac revelionul acasa. Bubuie peretii ca i-a cazut un tablou. Cu fiecare ora care trece, muzica e tot mai tare. Acum cind va scriu, danseaza, tropae si chiuie. Unul urla: pantalonii mei. Da sint beti. Nu pot suna la 112 pentru ca feciorul cu petrecerea acolo lucreaza. Se poate sa fie cu colegi de ai lui. Ce sa fac? Acum inteleg si mai bine pe mama. Va rog sa ma sfatuiti bine. Multumesc.
ContSters269461, utilizator
Acum plecam sa dormim la o pensiune. Cu toata bunavointa nu se poate sta nici la televizor. Inteleg ca e revelion, dar ei intrec masura. Ei se distreaza si noi sintem cei care platim cu bani si cu nervi. Sa fiu dat afara din casa mea in noaptea de revelion!
İn primul rand La Multi Ani va doresc.
İncercati sa va calmati. Este numai o noapte. Maine vor dormi. Nu va da nimeni afara din casa. Faceti totul cu calm. Rabdarea invinge.
Nu omiteti aspectul esential ca locuiti in imobil de locuinte in comun unde primeaza si diferendele trebuiesc solutionate amiabil ,prin intelegere si toleranta
noi sintem cei care platim cu bani si cu nervi.

Ce platiti dvs cu bani ??
Sa fiu dat afara din casa mea in noaptea de revelion!

Initial ati precizat Sint la mama la Tg. Mures.,respectiv va aflati in vizita la mama dvs si nu va da nimeni afara din casa
Trebuie totusi sa admiteti ca este un eveniment aparte in care fiecare om are diferite comportamente ,iar mai multi oameni de bucurie se pot manifesta mai mult sau mai putin zgomotos
Un an nou cu intelegere ,toleranta si fara probleme cu vecinii !!

Eu, din pacate, chiar si pentru o "noapte speciala" nu impartasesc opiniile colegilor mei de forum. Asa cum altii au dreptul sa se distreze in casa lor, asa am si eu dreptul sa o fac. Nu inteleg ca eu sa nu ma inteleg in propria-mi casa, sau sa nu ma aud cu cei din casa pentru ca niste dementi se gandesc ca sunt singurii pe acest pamant...Si trebuia sa chemati Politia, chiar si de Revelion functioneaza legea, astfel ca distractia este pana la ora 22.
In fond si eu trebuie sa ma distrez, si eu trebuie sa-mi ascult propria muzica si nu pe a altora, etc. Ca atare, cine nu este capabil sa se distreze in limite decente intr-un spatiu cu destinatia de locuinta sa plece in "padure". Podeaua apartamentului nu este scena de batut hora si "sarba in caruta".
Eu am avut un singur vecin care s-a confruntat cu Politia de Revelion pentru ca s-a gandit ca e singurul din bloc care are dreptul la distractie. In rest lumea danseaza, vorbeste, asculta muzica, chiar daca este mai tare ca de obicei, dar in rest destul de decent ca sa o poti asculta si tu in casa pe a ta, ca sa poti discuta si tu cu prietenii si sa te auzi, etc.
Si desi este prima zi din An nu invit pe nimenea la toleranta in ceea ce priveste prostia, magaria, nesimtirea, etc. Acestea sunt lucruri care trebuiesc izolate si nu proliferate. Acesta este si un motiv pentru care noi am aujuns unde am ajuns !
Sa aveti intelegere pentru batrani, pentru oameni cu nevoi speciale, nu pentru persoane cu "derapaje" de la normal!
ContSters259670, utilizator
Nu a opinat nimeni ca problema sesizata de utilizator reprezinta normalitatea din cadrul condominiilor
Referitor la chematul autoritatilor...la cumpaa dintre ani,ne-am confruntat in imobil cu 4 situatii in care familii cu statut social special-fara venituri care nu au avut posibilitatea sa organizeze o masa ,o distractie de sfarsit si de inceput de an,au solicitat telefonic sectia de politie
Intr-un final s-a ajuns la bataie generala,cu geamuri sparte,cu capete si maini rupte,iar cand intr-un final a aparut un echipaj de jandarmi si angajati ai unitatilor de paza....surprinzator si acestia au aplicat corectii fizice la majoritatea celor prezenti indiferent daca erau concret implicati sau numai simpli privitori
Surpriza a venit in momentul in care politia a solicitat echipaj medical,.acesta a selectat victimele care insa la spital s-au confruntat cu situatia tipic nationala a li se refuza internarea,motivat de aspectul ca parte dintre cei care au aplicat corectia fizica apartin de unitatea care asigura paza unitatii medicale...
Printre victime exista copii,batrani care inaninte de miezul noptii iesisera sa se convinga pentru ce a venit politia
Unele dintre victime se afla in stare grava,cu traumatisme craniene,care au fost internate in cursul diminetii dupa ce au fost solicitate mai multe echipaje SMURD
Ca o paranteza ..trebuie facuta o selectie si o analiza responsabila pentru acordarea de incredere...mass media publica curent evenimente produse si de batrani...