Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire CO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire CO

As dori sa stiu daca fiind in concediu de odihna si donez sange,se prelungeste CO cu 1 zi corespunzator motivarii unei zile la serviciu conform legislatiei
In principiu, CO ar trebui sa se prelungeasca cu o zi in aceste situatii.
ce inseamna "in principiu"-eu intreb ;se prelungeste:da sau nu
V-am spus asa intrucat o astfel de situatie nu este clarificata de catre legislatia noastra ... ar fi trebuit sa fie reglementata in Reg.Intern al angajatorului sau in ccm aplicabil acestuia ... de altfel , legiuitorul s-a raportat la dreptul de a avea zi libera de la locul de munca la situatia in care acesta este la munca si nu n alte situatii...