Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Import China
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Import China

Buna seara,
imi puteti spune va rog cum se procedeaza cu importurile din China? Adica unde platesc, cat se plateste in cazul importurilor de haine? As dori sa fac un import dar nu stiu exact ce presupune. Este mai ok sa fac asta pe PFA sau pe firma?
Cumparati marfa din China iar la intrarea in tara platiti T.V.A. si taxe vamale.

Daca produsele sunt accizabile, atunci trebuie sa obtineti o autorizatie in acest sens de la Vama.
Multumesc. As dori sa fac import de haine, imi puteti spune cat sunt taxele vamale, sau eventual unde pot gasi informatii despre ele?

Multumesc.