Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... depunere declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

depunere declaratii

Buna ziua si ,, la multi ani"

O microintreprindere infiintata in august 2012, a depasit in luna noiembrie 2012 cifra de afaceri de 100.000 euro.
In sept.2012 am depus decl.100 cu impozit pe micro aferent trim.III 2012.
Pt. trim IV cum depun decl.100 cu impozit pe profit?
Dar 112 acum cum o depun trimesrtial sau lunar avand in vedere ca am depasit 100.000 euro iar in data de 21.12.2012 am angajat si al 3-lea salariat?
Va multumesc anticipat!
La trim.4 depuneti pentru impozit pe profit.Recalculati impozitul pe profit din datorat veti scadea impozitul pe venitul microintreprinderilor.
D 112 veti depune lunar.
simonaoprica a scris:

La trim.4 depuneti pentru impozit pe profit.Recalculati impozitul pe profit din datorat veti scadea impozitul pe venitul microintreprinderilor.
D 112 veti depune lunar.

Impozitul pe profit il declar prin 100 si depun pana in 25 ian 2013 sau nu declar nimic in 100 la trim.IV si depun 101 pana in 25.03.2013?
112 depun la trim IV 2012 pana in 25.01.2013, urmand ca din ian.2013 sa depun lunar?
Multumesc!