Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Primavara de Tango
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Primavara de Tango

In ultimul weekend al lunii martie iubitorii tangoului argentinian vor avea ocazia sa participe la un workshop sustinut de doi artisti dansatori din Italia: Pasquale Bloise si Dolores Custo. Seminariile sunt structurate astfel incat sa se adreseze tuturor nivelurilor (incepator, intermediar, avansat) si sa cuprinda toate stilurile tangoului argentinian (tango, milonga, tango-vals). Dupa incheierea seminarului, va avea loc o milonga (seara dansanta de tango argentinian) in cadrul careia cei doi artisti invitati vor prezenta un mic show. Va asteptam pe 28-29 martie la Primavara de Tango!

Pentru detalii si inscrieri : [ link extern ] /
tanguera a scris:

In ultimul weekend al lunii martie iubitorii tangoului argentinian vor avea ocazia sa participe la un workshop sustinut de doi artisti dansatori din Italia: Pasquale Bloise si Dolores Custo. Seminariile sunt structurate astfel incat sa se adreseze tuturor nivelurilor (incepator, intermediar, avansat) si sa cuprinda toate stilurile tangoului argentinian (tango, milonga, tango-vals). Dupa incheierea seminarului, va avea loc o milonga (seara dansanta de tango argentinian) in cadrul careia cei doi artisti invitati vor prezenta un mic show. Va asteptam pe 28-29 martie la Primavara de Tango!

Pentru detalii si inscrieri : [ link extern ] /

multumim pentru informatii.=D>