Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Amplasament pe domeniu public
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Amplasament pe domeniu public

Doresc sa investesc intr-o societate comerciala de prestari servicii auto .. Terenul ideal pentru aceasta {aproximativ 400 m 2 } se afla pe domeniu public .Cum as putea sa inchiriez sau sa concesionez si unde as putea sa ma adresez ?Primariei?Daca poate cineva sa ma ajute cu o informatie un sfat ii multumesc anticipat .
Pentru a inchiria sau concesiona acel teren, trebuie sa va adresati Primariei in a carei circumscriptie teritoriala se gaseste acel teren.
Printre atributiile Consiliului Local se numara si faptul ca hotaraste darea in administrare, concesionarea sau inchirierea bunurilor proprietate publica a comunei, orasului sau municipiului, dupa caz, precum si a serviciilor publice de interes local, in conditiile legii.
Cornel Vasile, Consilier juridic