Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

cum poate influenta partajul bunurilor faptul ca fosta sotie ar obtine custodia exclusiva a copilului?
Partajul bunurilor nu are in principiu nicio legatura cu custodia exclusiva - de fapt, acum vorbim de autoritate parinteasca comuna, dupa divort - poate doar prin prisma de a da un mic avantaj fostei sotii in privinta ramanerii acesteia in imobil si acordarea unei sulte catre d-voastra!
CAND SPUNETI RAMANEREA IN IMOBIL SI PLATA UNEI SULTE ,ASTA PANA LA DEFINITIVAREA PARTAJULUI?
Nu, asta ar putea fi solutia data la partaj. Sotia sa ramana cu bunul si sa va plateasca c/val cotei dvs ( daca doreste casa si daca poate plati).

:offtopic: Va rog sa nu mai scrieti cu majuscule, multumesc