avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii FISE FISCALE 2008
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

FISE FISCALE 2008

Buna dimineata,

O salariata a fost in anul 2008 in concediu crestere copil pana la 2 ani. Pe statele de plata ea a figurat doar ca salariat dar fara salariu realizat (adica venit impozabil 0, caci asa cere ITM).
Trebuie sa-i fac FF pt. 2008 cu venituri 0?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: marcela.daniela , utilizator 14:05, 22 Februarie 2009
Si daca n-ar trebui, nu e nicio problema, mai bine ii depuneti ff pe 0 decat deloc.
Facem fisele fiscale,pentru ce? Pentru a constata ce venituri au unii? Muncim pentru altii....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferenta intre banii primiti si banii declarati la stat. bani la negru ??? mkpwmk mkpwmk Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema. La firma la care sunt angajat de aproape 2 ani ocup functia de agent vanzari. Salariul meu consta in ... (vezi toată discuția)
Venit realizat 0 pe perioada concediului medical IoanaNed IoanaNed Din luna Mai am fost in concediu medical, iar din 15 iulie in concediu de maternitate pana pe 17 Noiembrie. Firma a intrat in insolventa in 28 Iulie. Am scos ... (vezi toată discuția)
Fisa fiscala pentru 2011 Valentina_D Valentina_D Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la o dilema pe care o am. Anul trecut am devenit mamica. Sunt salariat de foarte multi ani intr-o companie si ... (vezi toată discuția)