Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... eliberare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

eliberare teren

o casa darapanata se afla pe terenul proprietatea mea, proprietara a murit dar ea mi-a vandut terenul mie,
dupa decesul ei a decedat si unicul fiu,
sunt 2 mostenitori ai acestuia, succesiunea batranei nu s-a dezbatut,ce trebuie sa fac ca sa pot elibera terenul?
nu mai exista alte bunuri in masa succesorala a batranei.
Daca exista titlu de proprietate pentru casa atunci va trebui sa ii despagubiti pe mostenitori cu contravaloarea imobilului, daca nu exista titlu ptr casa atunci o puteti demola singur ptr ca teoretic nimeni nu poate pretinde ceva.
exista titlu de proprietate dar succesiunea batranei nu a fost dezbatuta,nepotii nu au calitatea de succesori ,se poate face o cesiune ?