Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil din 2 joburi
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil din 2 joburi

Buna ziua! Luna aceasta trebuie sa-mi depun dosarul pentru indemnizatia CC si am optat pentru 2 ani. Asta inseamna ca voi primi 85% din media veniturilor nete din ultimul an. Eu sunt angajata la 2 firme, la una full-time, la alta part-time. La cea full-time am un an vechime, in schimb la cealalta sunt angajata din mai, adica jumatate de an anterior nasterii. Asta inseamna ca se va calcula 85% din veniturile obtinute doar de la slujba full-time sau de la ambele?
OUG 111/2010
art.13
(3) La stabilirea bazei de calcul al indemnizatiei pentru cresterea copilului se iau in considerare toate veniturile supuse impozitului realizate de persoana indreptatita, precum si veniturile aferente perioadelor asimilate prevazute la art. 2 alin. (5) si (6).

La calcului indemnizatiei se iau in calcul toate veniturile, si cele de la jobul full-time cat si cel part-time.:)