Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare portughez
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare portughez

Buna ziua,
Am si eu o intrebare legata de inregistrarea unui contract individula de munca pentru un portughez.
Am inteles ca se aplica acelasi regim ca si pentru cet.romani. Dar vroiam sa intreb de actele care are nevoie, certificat de nastere si de studii, trebuie traduse si legalizate? el nu are carnet de munca, deci trebuie si declaratie ca nu are?

Va multumesc anticipat,
Alina
Va trebuie urmatoarele acte :
- contracte individuale de munca incheiate intre angajator si angajat in 3 exempare
- copii acte studii traduse si legalizate
- copie certificat de nastere tradus si legalizat
- copie pasaport
Va multumesc mult