avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare portughez
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare portughez

Buna ziua,
Am si eu o intrebare legata de inregistrarea unui contract individula de munca pentru un portughez.
Am inteles ca se aplica acelasi regim ca si pentru cet.romani. Dar vroiam sa intreb de actele care are nevoie, certificat de nastere si de studii, trebuie traduse si legalizate? el nu are carnet de munca, deci trebuie si declaratie ca nu are?

Va multumesc anticipat,
Alina
Cel mai recent răspuns: alina.mistret , utilizator 18:21, 17 Februarie 2009
Va trebuie urmatoarele acte :
- contracte individuale de munca incheiate intre angajator si angajat in 3 exempare
- copii acte studii traduse si legalizate
- copie certificat de nastere tradus si legalizat
- copie pasaport
Va multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasaport pentru copil in marea britanie, inregistrare acte de stare civila straine teddyana teddyana Buna ziua, numele meu este Ana si am nevoie de ajutor. Locuiesc in Anglia cu sotul meu care este albanez si avem o fetita de 1an si 2luni, vrem sa ii facem ... (vezi toată discuția)
Certificat casatorie strain Ianko33 Ianko33 Buna , M-am casatorit anul trecut in Filipine si doresc sa imi inregistrez certificatul in Romania . Am urmatoarelele acte : 1 Certificat casatorie ... (vezi toată discuția)
Acte pentru obtinerea pasaportului rominesc.urgent! fragolina fragolina Sunt Moldoveanca , casatorita la 20 mai 2007 cu cetatean romin , ma aflu la moment in Italia , deja de aproape 2 ani si dupa casatorie cu cetatean romin n.am ... (vezi toată discuția)