avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cedare drepturi familiale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cedare drepturi familiale

Sotul poate renunta printr un act notarial in favoarea sotiei la bunurile comune dobandite in timpul casatoriei?
Cel mai recent răspuns: viobubu , utilizator 16:43, 22 Februarie 2013
Dv practic doriti sa se imparta bunurile comune iar sotia dv sa dobandeasca toate bunurile, da se poate incheia un act de partaj in acest fel, trebuie sa va prezentati amandoi la notar si sa semnati actul.
Cu multumiri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort,probleme la partaj,despagubiri,donatie crissy86 crissy86 buna ziua daca se poate as vrea sa aud si parerea dumnevoastra privind urmatoarea problema fratele meu se afla intr un proces de divort cu sotia lui care ... (vezi toată discuția)
Plata datorii comune? ei ei Sunt despartit de doi ani, dar nu divortat inca si am o fata de 17ani, in grija mamei, careia ii platesc pensie alimentara. Despartirea a fost la cererea ... (vezi toată discuția)
Dupa 5 ani de la divort vasilepop vasilepop Inainte cu 5 zile de casatorie mama mea mi a facut procura notarial precum pot sa vand in numele ei apartamentu proprietate care l avea, eu fiind unicul ... (vezi toată discuția)