Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cedare drepturi familiale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cedare drepturi familiale

Sotul poate renunta printr un act notarial in favoarea sotiei la bunurile comune dobandite in timpul casatoriei?
Dv practic doriti sa se imparta bunurile comune iar sotia dv sa dobandeasca toate bunurile, da se poate incheia un act de partaj in acest fel, trebuie sa va prezentati amandoi la notar si sa semnati actul.
Cu multumiri