Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... FISA POSTULUI
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

FISA POSTULUI

Buna ziua! Am rugamintea sa-mi trimiteti modele de fisa postului pentru urmatoarele categorii de personal:
- operator introducere, validare si prelucrare date
- asistent manager
- secretara
- sef laborator determinari fizico-mecanice
- inginer constructii civile si industriale
- sef statie betoane
- mecanic intretinere si reparatii utilaje
- sef echipa (santier)
- muncitor asfaltator
- masinist statie asfalt
- magaziner
- inspector protectia mediului
- operator responsabil cu supravegherea si verificarea tehnica a instalatiilor
- controlor calitate
- gestionar depozit
- sef autobaza
- sef serviciu aprovizionare.
Va multumesc mult pentru raspunsurile pe care o sa le primesc la adresa de email: banu_rodica73@yahoo.com!
ContSters20980, utilizator
Puteti descarca mai multe modele de fisa postului de la adresa [ link extern ]
DENUMIREA POSTULUI:
Asistent manager

OBIECTIVUL POSTULUI:
Functia de asistent manager presupune omniprezenta ei la diferite activitati organizate de conducere, consemnarea lucrarilor respective, preluarea, plasarea si arhivarea documentelor rezultate, etc.

RESPONSABILITATILE POSTULUI:
preia si transmite mesaje,
redacteaza corespondenta simpla,
expediaza corespondenta,
primeste vizitatorii,
organizeaza sedinte,
organizeaza agenda sefului,
are cunostinte de contabilitate (Stocuri)
participa la intalnirile de afaceri,

RELATIILE DE MUNCA
Asistent managerul este subordonat Directorului general(administratorului)
Asistent managerul colaboreaza cu:
ceilalti angajati ai firmei;
Serviciul financiar-contabil pentru confirmarea evidentei stocurilor
Coordonatorul departamentelor de marketing

SCHITA POSTULUI
Asistent managerul desfasoara urmatoarele activitati:
Intocmeste si actualizeaza baza de date;
Intocmeste oferte de publicitate
Acorda asistenta d.p.d.v. tehnic si comercial? clientilor si potentialilor clienti;
Tine evidenta stocurilor;
Intocmeste fisele de magazie
Intretine relatiile cu clientii din portofoliu;
Primeste vizitatorii;
Asigura protocolul;
Participa la sedintele saptamanale organizate in cadrul firmei;
In limita timpului disponibil si in conformitate cu dispozitiile primite participa la indeplinirea atributiilor generale privind indeplinirea contractelor incheiate

CONDITIILE FIZICE:
Asistent managerul isi desfasoara activitatea in biroul situat in Corpul administrativ ,dotat cu calculator si echipamente periferice, avand acces la telefon, fax, internet.

SALARIUL SI CONDITIILE ASIGURATE:
Asistent managerul isi desfasoara activitatea in cadrul programului de lucru al organizatiei de 8 ore pe zi (h: 09,00-17,00), 5 zile pe saptamana.
Beneficiaza de un concediu de odihna anual platit de 21 zile lucratoare. Programarea concediului de odihna se face conform dispozitiilor legale.