Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Documente necesare schimbare vector fiscal din ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Documente necesare schimbare vector fiscal din societate neplatitoare de TVA in societate platitoare de TVA

Buna ziua,

Va rog frumos sa ma ajutati cu toata lista documentelor necesare pentru a trece o societate nou-infiintata neplatitoare de TVA la societate platitoare de TVA.

Multumesc mult,

Sunt necesare urmatoarele documente:
-copie CUI
-declaratia 010 in 2 exemplare
-Anexa 1 - Declaratia 098
-Anexa 2 - conform OPANAF 2795/2011(program ANAF,listare si salvare pe suport magnetic)
-copie acte spatiu
-cazier fiscal administrator si asociati
-Declaratie pe proprie raspundere unde isi va desfasura activitatea societatea
-daca societatea are administratori sau asociati persoane straine este necesara o Declaratie
pe proprie raspundere ca nu au comis infractiuni sau fapte de natura celor prevazute la art. 2 alin. (2) din O.G. 75/2001
-dosar cu sina