avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant 2012
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant 2012

As dori sa stiu dc pana la data de 25.03.2013 trebuie depus bilantul contabil pt anul 2012.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 17:08, 22 Martie 2013
Termene de depunere situatii financiare la 31.12.2012


Termenele pentru depunerea situaţiilor financiare anuale la unităţile teritoriale ale Ministerului Finanţelor Publice sunt următoarele:

- pentru societăţile comerciale, societăţile/companiile naţionale, regiile autonome, institutele naţionale de cercetare-dezvoltare, 150 de zile de la încheierea exerciţiului financiar respectiv 30.05.2013;
- pentru celelalte persoane prevăzute la art. 1 din Legea nr. 82/1991, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, 120 de zile de la încheierea exerciţiului financiar respectiv 30.04.2012.
Subunităţile din România care aparţin unor persoane juridice cu sediul sau domiciliul în străinătate, cu excepţia subunităţilor deschise în România de societăţi rezidente în state aparţinând Spaţiului Economic European, depun situaţii financiare anuale pentru exerciţiul financiar încheiat la 31 decembrie la unităţile teritoriale ale Ministerului Finanţelor Publice în termen de 150 de zile de la încheierea exerciţiului financiar respectiv 30.05.2013

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen depunere bilant carmen carolina carmen carolina Buna ziua, Care este termenul de depunere al bilantului in cazul in care nu am depus declaratia 100 in decembrie? Stiu ca trebuie sa depun declaratia 101 ... (vezi toată discuția)
Bilant vasilelacramioara vasilelacramioara o societate care in anul 2012 nu a avut activitate pana la ce data trebuie sa depun bilantul pentru anul 2012 pana la 31.05.2013? (vezi toată discuția)
Data depunere bilant pt 2011 anitsirc anitsirc Care este data limita de depunere a bilantului pentru anul 2011? (vezi toată discuția)