Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributie la cas pentru pfa - pot plati pentru ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributie la cas pentru pfa - pot plati pentru jumatate de norma?

buna ziua...am un pfa-coafor ,unde lucrez singura.mentionez ca platesc numai cass-ul.as vrea sa platesc si la c.a.s.,dar intrebarea mea este.. voi putea sa platesc numai pentru jumatate de norma ? daca se poate cum trebuie sa procedez si unde sa ma adresez?
multumesc
Daca sunteti PFA trebuia sa depuneti pana in 31 ianuarie declaratia 600 la Finante pentru CAS. Contributia minima la CAS este de 244 lei pe luna. Nu puteti plati doar jumatate de norma.... . Sunteti si angajata in alta parte cu contract de munca?
nu sunt angajata ,niciunde