Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Vreau sa vand bijuterii in fata magazinului tatalui meu
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Vreau sa vand bijuterii in fata magazinului tatalui meu

Buna ziua,

Am un PFA pentru fabricarea de bijuterii si la vara ma gandeam sa vand bijuteriile (nu am din aur nimic doar putin argint..in rest sunt handmade) in fata magazinului tatalui meu, fiind o zona foarte circulata in oras.

Vreau sa stiu daca este posibil fara nici o autorizatie de la primarie sau daca sunt alte variante legale in situatia data.

Multumesc frumos !
Avand in vedere ca pentru comercializare produse intentionati sa utilizati domeniul public ,este necesar sa obtineti autorizatie din partea autoritatii publice locale