Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Licenta de transport pentru utilitara 3,5t.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Licenta de transport pentru utilitara 3,5t.

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati si pe mine sa ma lamuresc daca este nevoie de licenta pentru o autoutilitara de 3,5t. care este folosita pentru aprovizionarea unui magazin. Art. 111 nou introdus am inteles ca se refera la transportul contra cost dar art. 18 m-a pierdut pentru ca la final are aceea fraza cu " se deplaseaza fara incarcatura". Normele metodologice eu nu le-am gasit. ARR-ul nu stie ce sa spuna.

Multumesc
CMARGARIT, utilizator