Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe salariu pentru cheltuieli de executare
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe salariu pentru cheltuieli de executare

Buna ziua,
Locuiesc intr-o casa nationalizata,procesul s-a terminat cu hotarare definitiva si irevocabila.Proprietarul ne executa silit sa parasim casa.Problema este ca ne va pune poprire pe salariu pentru cheltuielile de executare silita.Este legal sa plateasca cel evacuat aceste cheltuieli,chiar daca elibereaza locuinta pana la data stabilita de executor?
Va multumesc
Cheltuielile de executare intra in sarcina debitorului
Desfasurati demersuri pentru achitarea integrala a cheltuielilor de executare,astfel incat executorul judecatoresc sa incheie procers verbal prin care sa se constate achitarea obligatiilor de catre debitor,situatie in care nu se va mai dispune continuarea procedurii de executare silita respectiv poprire pe drepturile salariale