avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN - domeniul energetic - consultanta
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN - domeniul energetic - consultanta

Buna ziua,

Ma puteti ajuta cu un sfat - pentru niste coduri CAEN - referitoare la urmatoarele activitati:
- consultanta acordata firmelor in domeniul energetic,
- analiza consumurilor de energie electrică şi de gaz-
- incheierea de contracte de furnizare a energiei electrice şi a gazului
- asistenţa şi prestarea de servicii către instituţii şi firme din domeniul energetic, precum şi gestiunea reţelelor de vânzare şi marketingul din cadrul distribuţiei medii şi mari
- realizarea şi vânzarea de instalaţii de energii regenerabile

Va multumesc - stiu de asemenea ca unele CAEN-uri sunt interzise - ma puteti ajuta cu o astfel de lista?

Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 10:09, 20 Mai 2013

3511 Producţia de energie electrică
3512 Transportul energiei electrice
3513 Distribuţia energiei electrice
3514 Comercializarea energiei electrice

3521 Producţia gazelor
3522 Distribuţia combustibililor gazoşi, prin conducte
3523 Comercializarea combustibililor gazoşi, prin conducte

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli de intretinere in lipsa de acasa KLTM KLTM Am lipsit din locuinta cateva luni si am facut o cerere de scoatere de la intretinere. Zero persoane sa puna. Vad cu stupoare ca au pus zero persoane insa ... (vezi toată discuția)
In cadrul masurii 312 pot avea ca activitate secundarã distribuția de energie electricã provenitã din surse de energie regenerabilã ? Lazarec Lazarec Am un client care vrea sa acceseze masura 312 pentru înființarea unei hale de producție pentru producția plante medicinale, uleiuri, etc, (se ... (vezi toată discuția)
Inregistrare coduri caen pe ii. Alexandra2288 Alexandra2288 Buna ziua. Ma puteti ajuta cu informatii despre ce certificari sunt necesare pentru a putea inregistra pe un II codurile CAEN 2812(Fabricarea de motoare ... (vezi toată discuția)