Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Contract prestari servicii transport
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Contract prestari servicii transport

Buna ziua! As dori cateva lamuriri in legatura cu un contract de prestari servicii care are ca obiect inchirierea de soferi de autocamion pentru o societate din strainatate fara autovehicul. In primul rand as vrea sa stiu daca legislatia romaneasca permite acest lucru. Mentionez ca nu este detasare ci prestare de servicii conform contract. Ce ar trebui sa contina un astfel de contract? Multumesc!
daca inteleg bine, doriti sa dati unei societati din strainatate SOFERI, pt camioanele lor. aici aveti o mare problema: firma dvs ar trebui sa fie una de furnizare personal (agent de munca personal) - acest obiect de activitate e obiect unic, deci firma nu trebuie sa faca alceva. in rest puteti da orice fel de personal vreti.