Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Reclamatii banca- refinantare partiala
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Reclamatii banca- refinantare partiala

Buna ziua,

As avea nevoie de un sfat de la un specialist. Ma gandesc serios sa dau o anumita sucursala a unei banci in judecata. Din noiembrie 2012 incerc sa iau un credit ipotecar cu refinantare. Dupa multe acte solicitate in nenumarate randuri, am obtinut banii pentru refinantare. Mi s-a promis ca restul de bani ii voi obtine in circa o saptamana. A trecut o luna de atunci. In fiecare zi mi se promite ca mergem la notar pentru a semna actele, insa in fiecare zi mi se mai cere cate un document.
Sucursala respectiva se joaca efectiv cu nervii nostri de 7 luni de zile si nu mi se pare normal.
Multumesc
nu este foarte clara intrebarea dumneavoastra, ati solicitat un credit pentru refinantare ? sau un credit mai mare care sa acopere datoria avuta si sa mai obtineti dumneavoastra niste bani ? Daca vi s-a aprobat creditul in contractul de credit respectiv trebuie sa existe stipulate sumele creditate si termenii imprumutului. Puteti actiona in instanta in functie de detaliile din contractul de credit, depinde ce specifica ei in acel contract , trebuie citit cu atentie , de obicei bancile cand incheie un contract de credit au grija la termenii contractului.Cititi cu atentie contractul , daca a fost aprobat creditul (am inteles ca ati obtinut refinantarea) nu mai au de ce sa va solicite alte documente.
Multumesc pentru raspuns.

Am facut un credit ipotecar cu refinantare. Mi s-a dat suma pentru refinantare si urmeaza sa iau restul de bani.
Pentru transa a 2a stau de o luna de la refinantare si imi tot cer acte.
Multumesc