Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Plafon de casa la venituri proprii in invatamant
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Plafon de casa la venituri proprii in invatamant

valoare plafon de casa la venituri proprii in invatamant
In conformitate cu prevederile OUG 146/2002 republicata in M.Of. 295/16.04.2008, art.5
" Institutiile publice au obligatia sa organizeze activitatea de casierie, astfel incat incasarile si platile in numerar sa fie efectuate in conditii de siguranta, cu respectarea dispozitiilor legale in vigoare si in limita plafonului de casa stabilit de catre unitatile trezoreriei statului pentru fiecare institutie publica."
Cititi si normele metodologice de aplicare (ordinul1235/19.09.2003- text actualizat-) :
[ link extern ]